Edit Content

Özel Denizli Türk-Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu

TOEIC KURSLARI

Telefon : +90 258 241 9373
Altıntop, 836 SK No:4 20100 Merkezefendi / Denizli

ÖZEL TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİ YABANCI DİL KURSLARI

KURS GÜN VE SAATLERİ

KURS GÜNLERİ  : –

KURS SAATLERİ : 19.30-21.20

KAYIT TARİHİ     : –

KURS TARİHİ      : –

 

TOEIC SINAVI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ!!!

TOEIC SINAVI HAKKINDA

TOEIC sınavı ETS’nin İş İngilizcesi için geliştirdiği bir sınavdır.

 

TOEIC sınavı kaç saattir?

TOEIC sınavı 45 dakika dinleme, 75 dakika okuma bölümü olmak üzere iki saattir. Sınav başlamadan önce yetkili kişinin yaptığı açıklamaları ve cevap anahtarı doldurma sürelerini de eklersek iki saat on beş dakikayı bulabilir.

 

TOEIC Sınavı hangi bölümlerden oluşur?

100 soru dinleme, 100 soru okuma olmak üzere iki ana bölümden oluşur.(Ayrıntılı bilgi için STE’ nin sitesini inceleyebilirsiniz)

 

TOEIC

(TEST of ENGLISH for INTERNATIONAL COMMUNICATION)

TOEIC sınavı anadili İngilizce olmayan kişilerin, iş dünyasında İngilizce yeterliliklerini ölçmek üzere 25 yılı aşkın bir süredir, tüm dünyada kurumlarca, şirketlerce ve devlet dairelerince kullanılan bir sınavdır. Yılda 4.5 milyondan fazla kişi bu sınavı almaktadır.

 

KURSUMUZ Günde 3’er saatten toplam 48 saat süren, Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen bir kurstur.

 

KURSTA ÜZERİNDE DURULAN KONULAR

 

Sınav teknikleri

TOEIC Sınavına yönelik dinleme, gramer ve okuma

Deneme sınavları

TOEIC SINAV ÖNCESİ

TOEIC SINAV GÜNÜ

TOEIC SINAV SONRASI

TOEIC sınavına Denizli’da hangi merkezlerde girilebilir?

Sadece Türk-Amerikan Derneği Cinnah Caddesi No:20’de sınav verilmektedir.

Sınav hangi tarihlerde yapılır?

TOEIC sınavı farklı şehirlerde farklı tarihlerde yapılabilir. Her kurum kendi sınav tarihlerini belirler. Türk-Amerikan Derneği genellikle Pazar günü öğleden sonra sınav açmaktadır. Resmi tatillerde ya da özel durumlarda sınav açmama, sınavı erteleme haklarına sahiptir.

TOEIC sınavına kayıt nasıl yaptırılır?

TAD’ ni arayarak yer ayırtabilirsiniz. Kontenjan sınırlı olduğu için ve listeler STE’ ye ortalama on beş gün önceden yollandığı için bir ay önce randevu almanız gerekmektedir.

Sınava yer ayırttıktan sonra kayıt yaptırılan tarih değiştirilebilir mi?

Evet değiştirilebilir fakat sınav tarihinden en az 15 gün önce kurumumuzu aramanız gerekmektedir. Yetkili personel kontenjanı henüz dolmamış tarihlere sizi yönlendirecektir. Eğer adınızın bulunduğu listeler STE’ ye yollanmış ise sadece bir sonraki aya erteleme yapabilirsiniz.

TOEIC sınavına aynı ay içerisinde birkaç kez girilebilir mi?

En son girmiş olduğunuz sınav tarihinizin üzerinden tam olarak 31 tam gün geçmiş olması gerekir, aksi takdirde puanınız geçersiz olur.

TOEIC sınav ücreti nasıl ödenir?

Randevu aldığınız tarihten ortalama 10 – 15 gün önce mail adresinize STE’ den ödeme ile ilgili bilgi mesajı gönderilir. Ödeme bilgilerinin tamamı bu mailde yer alır. Ödeme İstanbul Standart Test Eğitim Merkezi’ne yapılır. Dekont da aynı merkeze faksla gönderilir. Eğer sınavdan beş gün önce hala mail elinize ulaşmadıysa, mutlaka merkezimize bildirin.

TOEIC sınavına girerken hangi evraklar yanınızda olmalıdır?

TOEIC sınavına girdiğiniz gün yanınızda mutlaka nüfus cüzdanı ve nüfus cüzdanı fotokopisini bulundurmanız şarttır. Kurumumuzda fotokopi çekimi yapılmamaktadır. Ayrıca kurşun kalem ve silgi getirmeniz gerekmektedir.

Sınav günü saat kaçta sınav merkezinde olmak gerekmektedir?

Sınav saatinden 20 dakika önce sınav merkezinde olmak yeterlidir.

Sınava geç kalındığı takdirde sınava girilebilir mi?

Sınav başladıktan sonra hiçbir şekilde sınava girilemez.Ancak STE ile görüşerek yeni bir tarih tespit edebilir ve  sınava girebilirsiniz.

Sınav esnasında not alınabilir mi?

TOEIC sınavında herhangi bir kağıda not almak ya da sınav kitapçığına işaretleme yapmak kesinlikle yasaktır. Cevap anahtarına işaretleme yapmak için ekstra süre verilmez. Sınava girenlerin masasında kalem ve silgiden başka hiçbir şey bulunamaz.

TOEIC sınavında ara verilir mi?

Sınav süresince ara verilmez. Çok acil bir durumda dışarı çıkan olursa o kişiye kaybettiği süre için ekstra zaman tanınmaz.

TOEIC sınav sonuçları kaç gün içerisinde açıklanır?

Resmi olarak on gün içerisinde açıklanır.

Sınav sonuçları katılımcılara nasıl ulaşır?

Sınav sonuçları TAD’ ne kapalı zarfta kişiye özel olarak gelir. Sınava giren kişi sonucunu merkezimizden alabilir. Gelen zarflar kişiye özel olduğu için başkası tarafından açılamaz. Bu nedenle , merkezimize telefon edilerek kesinlikle sınav sonucunu öğrenilemez. Eğer  sınava giren kişi, sonucunu mesai saatleri içerisinde gelip alamıyorsa daha önceden ismini bildirdiği kişi merkezimizden sonucu alabilir.